wz

benefans.xf.cz

ZÁPASY - PODZIM 2010

1. výjezd do ševcova

 

FC Graffin „B“ vs. SK Benešov 2:1 (0:0) 8.kolo, 26.9. 2010

 

            Výjezdu předcházelo asi 10-ti denní domlouvání, jestli do toho půjdeme nebo ne. Nakonec jsme se v užší skupince 5 lidí rozhodli, že to začneme organizovat. A aby jsme se měli čím prezentovat, tak jsme objednali nějakou tu pyrotechniku a oprášil jsem starou vlajku, kterou jsme vozili na mezinárodní turnaje ještě jako mladí nadějní fotbalisté. K fandění jsme si vzali taky jednu velkou řehtačku... která se postupem času stal velice populární. ;)

            Otázkou zůstávalo, kolik nás nakonec do sousední vesnice vyrazí. Na nádraží se nás sešlo nakonec asi 10 a dalších cca 5 jelo po vlastní ose. Cestou autobusem jsme si dali nějakou tu plechovku a koukali jsme do papírů s chorály. Do vlašimi jsme dorazili asi hodinu před zápase, takže volba byla jasná – cestou na stadion jsme se stavili v restauraci a dali si něco na zahřátí.

            Čtvrt hodiny před zápasem jsme se vydali ke vstupu na stadion a tam vyvstal první menší problém. Už dálky z nás šel určitě strach a tak nás chtěli poslat do „klece“, kterou tam mají na II. ligu. To jsme odmítali a po zakoupení lístku jsme šli prostě normálně na stadion a jako místo pro náš sektor jsme si vybrali opuštěnou montovanou protější tribunu. V kotli nás bylo nakonec 10, protože někteří šli na hlavní tribunu.

            Fandění bylo ze začátku celkem chaotický a ne moc organizovaný, ale postupně jsme se do toho během zápasu dostávali. Vyslechli jsme si i něco od domácí fanoušků. Ti byli na hlavní tribuně, kde mají něco jako „fanklub“, a během prvního poločasu se k nám přiblížila i skupinka 5 „radikálnějších“ fans, postávali v místě kde maji kotel na II.ligu. Zejména chorály typu „vlašim to je město zkurvený“ měly ohlas, dokonce se nám ho snažil i tamní pořadatel zakázat :). Během II. poločasu jsme plánovali pyro, které bylo nakonec odpáleno spontánně po vstřelení gólu na 1:0 pro Benešov, což se opět nelíbilo panu pořadateli co nás hlídal. Další ohně jsme nakonec neodpálili, protože jsme prohráli 2:1 a neproběhla ni děkovačka.   Celkově mělo fandění na divizní derby solidní úroveň a oboustranné hecování k tomu patří. Na utkání bylo pouze 350 diváku, ale za to mohl hlavně fakt, že ve vlašimi jsou přece jenom zvyklí na II. ligu, na kterou jsou tam patřičně hrdí.

 

zpět