wz

benefans.xf.cz

O NÁS

      Jsme fanoušci benešovkého fotbalového klubu SK Benešov, jsme skupina lidí, kteří mají rádi fotbal a své město! A proto jsme se rozhodli chodit na fotbal a dělat tam atmosféru.

    Impulsem pro naše aktivity bylo 5. kolo divize A, kdy k nám zavítala rezerva Bohemians a s ní velký počet fanoušků, což nás vedlo k diskusi proč nezkusit udělat kotel i u nás. Za datum vzniku BENE FANS se dá označit 26.9. 2010, kdy jsme se rozhodli udělat výjezd na „derby“ do vlašimi, kde se náš benešovský SK utkal s Graffinem „B“. V následujícím kole se hrálo další derby, tentokrát doma s Voticemi a utvoření domácího kotle rozhodlo o tom, že ve fandění budeme pokračovat i nadále. Návštěvnosti v kotli měly vzestupnou tendenci a na posledním podzimním domácím zápase se nás v kotli sešlo bez mála 50. A to také díky účasti fanouškům benešovského hokeje, se kterými jsme tak navázali spolupráci.

     V kotli je vítám každý, kdo má zájem podpořit náš klub! Svou činností nenavazuje na žádnou tradici fandění, ligovou éru nikdo z nás pořádně nepamatuje, začínáme od nuly. Náš kotel je apolitický, a to jak v pravém slova smyslu, tak i obrazně převedeno na naší klubovou scénu – to znamená, že v kotli nechceme žádné znaky jiných klubů! Zejména tak narážím na symboliku pražských „S“! Jsou mezi námi fanoušci Slavie i Sparty, ale když jdeme na fotbal v našem městě, tak jsme všichni fanoušci Benešova!

                    My a vedení klubu

     S vedením klubu máme dobré vztahy. Vyšlo nám vstříc ohledně vstupného a také máme možnost využívat týmového autobusu na výjezdy. Za což děkujeme! Ovšem na naší činnosti se vedení nijak nepodílí a vše si zařizujeme sami – nejsme „fanklub“. Výborné vztahy máme i s hráči, kteří s námi chodí do kotle, když nemohou nastoupit.

    Naše činnost - ULTRAS OF BENE FANS

    Jak už bylo napsáno - nejsem fanklub, jsem aktivní fanoušci! Užší skupina, která se stará fandění a výrobu chorea, se dá označit za ultras. Nejsme chuligáni nebo zločinci, jsme fotbalový fanoušci a pyrotechnika pro nás není zločin!

 

You Tube kanál          facebook skupina           fotky ze zápasů SK Benešov